INTERIÉR PRO MLADOU RODINU | LETOVICE

  • Team: David Menšík, Ondřej Žvak
  • Fotografie: David Menšík
  • Autor: David Menšík
  • Spolupráce: Menšík Skrušný, spol. s r.o.
  • Investor: Rodina Novákova

Zadání kompletního návrhu interiéru bytu v novostavbě vzniklo při příležitosti prodeje v našem vlastním developerském záměru – Rezidence Zlatá pole v Letovicích. Mladý manželský pár měl jasnou představu o bydlení pro sebe a dvě dcery. Celý proces návrhu tak proběhl v úzké spolupráci s investory, kteří společně s námi navrhli jak materiálovou paletu, tak rozmístění nábytku.

Při vstupu do bytu se ocitáme na dlažbě v olivovém odstínu. Ta propojuje utilitární a hygienické zázemí se vstupní halou a prostorem pro kuchyňský kout. Ten je v obývacím pokoji řešen na osu místnosti v rámové sestavě. Narušen je pouze v místě instalační šachty, která je do kuchyňské sestavy citlivě zakomponována a doplňuje tak kuchyňský kout ve tvaru písmene „L“. Na tento tvar pak navazuje jídelní stůl oproti kterému se nachází celá sestava obývacího pokoje, tj. sofa a nábytková stěna. V dětském pokoji je využito obdobného principu vestavné nábytkové stěny naproti okennímu otvoru. Tu narušují pouze dvě dětská lůžka, která jsou z důvodu soukromí integrována do skříňové stěny. Na tyto lůžka pak tandemově navazuje vybavení dětského pokoje v podobě polic a pracovních stolů. V manželské ložnici došlo k přesunutí vstupních dveří tak, aby bylo možné na dvě boční stěny taktéž umístit dvě sestavy nábytku. Po levé straně integrovanou postel a po pravé šatní skříň. Přáním majitelky bylo také umístit před čelo postele šicí stůl, který je tak v pokoji přímo součástí vestavného nábytku. Dispozice hygienického zázemí zůstali nepozměněny avšak bylo využito kvalitnějších materiálů a sanity.

Materiálové řešení pracuje se stanovenou paletou zahrnující olivové, šedé, okrové, a v případě dětského pokoje, starorůžové odstíny. Vše je doplněno drásanou rustikální kouřovou dubovou dýhou a mosaznými detaily kování, navazujícími na materialitu bytového domu. Zásadní bylo využít k doplnění převážně vestavěného nábytku kusy kvalitního a trvanlivého mobiliáře jako stoly a židle od českého výrobce TON, či pracovní nábytek od lokální Boskovické společnosti LD seating.